Bezpłatna wycena

Ocieplanie poddaszy pianą PUR

Ocieplenie poddasza ma bardzo duże znaczenie dla termoizolacji całego budynku, ponieważ właśnie przez dach mamy bardzo duże straty cieplne.

Przy zastosowaniu odpowiednich materiałów zmniejszymy współczynnik przenikania ciepła do minimum, zapewnimy sobie większy komfort użytkowania pomieszczeń, a jednocześnie ograniczymy wydatki na ogrzewanie.

Ocieplenie poddaszy

Wełna traci swoje właściwości już podczas przechowywania na magazynach ponieważ najczęściej jest przechowywana w miejscach narażonych na wilgoć. Jak wiadomo kontakt wełny z wilgocią znacznie obniża właściwości izolacyjne jeszcze przed jej zastosowaniem. Warto pamiętać, że ocieplenie poddasza pianką poliuretanową jest dość proste i nie wprowadza ryzyka powstania mostków termicznych. Pianka penetruje każdą szczelinę, a po zaschnięciu tworzy skuteczną warstwę termoizolacyjną. Sprawdza się szczególnie dobrze w przypadku poddaszy o skomplikowanym kształcie więźby dachowej.


Przewaga ocieplenia pianą poliuretanową:

  • brak mostków termicznych piana rozrasta się podczas aplikacji szczelnie wypełniając całą powierzchnie
  • nie traci swoich właściwości izolacyjnych z upływem lat
  • zapewnia dobrą wentylację całej przegrody
  • jest odporna na grzyby i pleśnie
  • piana jest lekka nie obciąża dodatkowo konstrukcji (8-10 kg/m3, dla porównania ciężar wełny to 10-80 kg/m3)
  • jest elastyczna, dzięki czemu, gdy zaizoluje się nią konstrukcje drewniane, nie odczepi się od belek i desek, które w naturalny sposób pracują wełna po upływie kilku lat spada z konstrukcji

Ocieplenie poddasza pianką poliuretanową zwiększa także wytłumienie akustyczne, stanowi barierę dla wilgoci i nie dopuszcza do powstawania pleśni oraz grzybów.